یک لقمه خواب پناهندگان ایرانی در جشنواره سینماحقیقت
کد مطلب : 12169

یک لقمه خواب پناهندگان ایرانی در جشنواره سینماحقیقت

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
مستند «یک لقمه خواب» به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری و کارگردانی مونا زندی‌حقیقی با موضوع پناهندگان ایرانی در آلمان، متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستند ۵۲ دقیقه‌ای در سال ۹۶ تولید شده و قرار است در صورت پذیرش هیات انتخاب، نخستین نمایش خود را در جشنواره سینماحقیقت تجربه کند.
در خلاصه موضوع این فیلم مستند آمده است: «نگاه و برداشت از مهاجرت سه نسل متفاوت که ۲۵ سال پیش از ایران مهاجرت کرده‌اند؛ نسلی که در خارج از ایران متولد شده است؛ نسلی که امروزه از راه زمینی و دشوار حاضر به مهاجرت شده است. این فیلم نگاهی مقطعی به زمان رسیدن این پناهندگان جدید به آلمان و رویارویی آنها با دو نسل پبیشین مهاجران دارد...»
عوامل تولید مستند «یک لقمه خواب» عبارتند از: پژوهشگر، فیلمبردار و کارگردان: مونا زندی‌حقیقی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، تدوینگر: شیرین برق‌نورد، مدیر تولید: مریم شریف، عکاس: آذر عدالتی، دستیار کارگردان: تینا هوریون، تهیه‌کننده: علیرضا شجاع‌نوری

مونا زندی‌حقیقی متولد ۱۳۵۱ تهران و فارغ‌التحصیل رشته معماری دوره‌های جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران است. وی از طریق عکاسی صحنه وارد سینما شد و سپس به عنوان منشی صحنه و برنامه‌ریز، در برخی فیلم‌های سینمایی فعالیت کرد. همکاری او با رخشان بنی‌اعتماد و کیانوش عیاری در چندین فیلم سینمایی، او را بیشتر به فیلم‌سازی ترغیب کرد. وی از سال ۷۷ حرفه‌ی فیلمسازی را بطور مستقل با ساخت فیلم‌های کوتاه ۳۵ میلی‌متری و مستند آغاز کرد. در سال ۱۳۸۰ در یک کارگردانی مشترک با رخشان بنی‌اعتماد در مستند بلند «روزگار ما» حضور داشت. در سال ۱۳۸۴ پس از ساخت چندین مستند و فیلم کوتاه، اولین فیلم سینمایی خود به نام «عصر جمعه» را ساخت که جوایز متعدد داخلی و خارجی را برای وی به ارمغان آورد.