مردم ایران با زبان هنر با دنیا سخن می گویند
کد مطلب : 10404

حجت الله ایوبی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد؛
مردم ایران با زبان هنر با دنیا سخن می گویند

تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
حجت الله ایوبی در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد گفت: امروز گفته‌ها در جهان با خشونت بیان می‌شود ولی در ایران و در کوچه و پس کوچه‌های شهرمان، با زبان هنر، فرهنگ و رنگ و نور با جهان سخن می‌گوییم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، ایوبی در سخنانی اظهار داشت: امروز گفته‌ها در جهان با خشونت بیان می‌شود ولی در ایران و در کوچه و پس کوچه‌های شهرمان، با زبان هنر، فرهنگ و رنگ و نور با جهان سخن می‌گوییم. مردم ایران تنها مردمانی هستند که با زبان شعر سخن می گویند و هزاران دیوان بر زبان دارند.

رئیس سازمان سینمایی کشور با تشبیه سینمای ایران به کاه‌گل‌های ایرانی خاطرنشان کرد: سینمای ایران به مانند کاه گل یزدی بدون هزینه‌های زیاد بزرگ‌ترین تاثیرگذاری‌ها را خلق می‌کند.

وی‌ در خصوص جشنواره رضوی گفت: افرادی که دغدغه معارف دینی و معرفت رضوی را واقعا دارند می‌دانند که ارزش این جشنواره چه میزان است. بیش از ۶۰۰ فیلم به جشنواره ارسال شده است و این یعنی ششصد گروه به تفکر و مطالعه در فرهنگ رضوی پرداخته اند تا بتوانند چنین آثاری تولید کنند و این اتفاق خوبی است

رئیس سازمان سینمایی کشور با ابراز خوشحالی از افزایش فروش گیشه ها گفت: پرچم‌داران مقابله با نفوذ فرهنگی در جامعه امروزه سینماگران ایرانی هستند که در زمان‌های مختلف مردم را از کنار ماهواره‌ها بلند می‌کنند و به سینماها می‌کشانند.