مهدی باقری با سه فیلم متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد
کد مطلب : 13320

مهدی باقری با سه فیلم متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
مهدی باقری با سه فیلم «زیارت در مه»، «شرق اندوه» و «خور بر کرانه کویر نمک» متقاضی حضور در بخش مسابقه ملی دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، باقری که سال گذشته با مستند «در جستجوی خانه خورشید» در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت حضور داشت، امسال با سه فیلم متقاضی حضور در سه بخش مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند جشنواره شده است.
در خلاصه داستان مستند ۵۰ دقیقه‌ای «زیارت در مه» آمده است: پس از چهل سال، به ده "زیارت" باز می‌گردیم و به واسطه مونوگرافی که توسط مردم شناس فقید "هوشنگ پورکریم" در دهه چهل درباره‌ی زیارت نوشته است، وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن را بررسی می‌کنیم تا دلایل زوال این ده را درک کنیم.
مستند «خور بر کرانه کویر نمک» هم در مدت زمان ۶۱ دقیقه، بازگشتی به خور و بیابانک پس از چهل سال به واسطه‌ی تصاویر ۸ میلیمتری یکی از اهالی خور دارد.
مستند ۲۸ دقیقه‌ای «شرق اندوه» نیز که برای نخستین نمایش به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده، تصویری از سه آیین در شهر قدیم گرگان است.
گفتنی است فرهاد ورهرام به عنوان تهیه‌کننده و پژوهشگر در دو مستند «زیارت در مه» و «خور بر کرانه کویر نمک» حضور داشته است.