نمایش و نقد «کوپریتو» و «جمعه قالی» در کانون فیلم سینماحقیقت
کد مطلب : 11935

نمایش و نقد «کوپریتو» و «جمعه قالی» در کانون فیلم سینماحقیقت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد دو فیلم مستند «کوپریتو» ساخته «مهران فیروزبخت» و «جمعه قالی» به کارگردانی «مهدی اسدی» اختصاص یافته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۲۲ مردادماه ۹۶ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور مهران فیروزبخت و مهدی اسدی (کارگردانان)، ناصر صفاریان و رضا صائمی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
مستند ۳۷ دقیقه‌ای «کوپریتو» نگاهی به فراموش شده‌ای به نام کبریت و وقایع پیرامون آن در ایران دارد.
در خلاصه موضوع مستند ۲۰ دقیقه‌ای «جمعه قالی» هم آمده است: هر ساله در دومین جمعه پاییز، مراسمی آیینی در مشهد اردهال برگزار می‌شود که ریشه در باورهای کهن اسطوره ای دارد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۲۲ مردادماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite