داوری مستندها در کنارسینمایی ها
کد مطلب : 12277

دبیر جشنواره فیلم فجر مطرح کرد؛
داوری مستندها در کنارسینمایی ها

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه دو فیلم مستند در کنار آثار بخش سودای سیمرغ داوری می‌شوند، تاکید کرد در این دوره فیلم‌های هنر و تجربه در بخشی مستقل حضور نخواهند داشت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینما تجربی»، به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر جزئیاتی را در مورد چگونگی اهدای جایزه هنروتجربه و بخش مستند مطرح کرد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا فیلم‌های بخش مستند در بخش مستقل مستند بررسی و داوری خواهند شد و هیات داوران مجزا خواهند داشت یا در کنار ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ و در بخش سودای سیمرغ داوری خواهند شد، گفت: «این فیلم‌ها در بخش سوداي سيمرغ داوري مي‌شوند.» به این ترتیب داوران جشنواره در بخش سودای سیمرغ علاوه فیلم‌های بلند سینمایی دو فیلم مستند بلند را هم داوری خواهند کرد.
او همچنین درباره اینکه آیا فیلم‌های مستند حاضر در جشنواره ملزم به حضور در جشنواره سینماحقیقت نیز هستند، گفت: «اجباري براي حضور داشتن يا حضور نداشتن در جشنواره سینما حقيقت نيست.»
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر همچنین درباره اینکه سیمرغ هنر و تجربه در بخش سودای سیمرغ تعریف شده است؟ و آیا فیلم‌های این بخش هم در کنار ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ تعریف و انتخاب می‌شوند؟، گفت: «بخش هنر و تجربه به صورت جداگانه در جشنواره وجود ندارد.»
سال گذشته در بخشی به عنوان چشم‌انداز سینمای ایران ۴۴ فیلم در بخش‌های فیلم‌های بلند سینمایی، اول، هنر و تجربه و انیمیشن پذیرفته شدند، اما به گفته دبیر جشنواره امسال بخشی مستقل برای فیلم‌های هنر و تجربه وجود ندارد و از میان فیلم‌های پذیرفته شده در جشنواره یک اثر جایزه سیمرغ بلورین را دریافت خواهد کرد.