نمایش مستند «نیمه پنهان ماه» در خانه موزه شهید مدرس
کد مطلب : 13187

نمایش مستند «نیمه پنهان ماه» در خانه موزه شهید مدرس

تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹
مستند «نیمه پنهان ماه» به کارگردانی آزاده بیزارگیتی همزمان با سالروز گشایش خانه موزه شهید مدرس شنبه ۱۳ مرداد در این مکان نمایش داده می شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، این مستند در برنامه ای تحت عنوان «شب های تهران» با حضور آزاده بیزارگیتی و حمیدرضا حسینی نمایش داده خواهد شد که این برنامه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز شنبه برگزار می شود.
آزاده بیزارگیتی درباره موضوع این مستند نوشته است: «زنان در جنبش مشروطیت ایران چه کردند؟ کجا بودند و چه سهمی در این نخستین نهضت مردمی خاورمیانه داشتند؟ چرا هیچ اثری از حضور زنان در تاریخ‌نگاری مشروطه به چشم نمی‌آید؟ شاید این پرسش‌ها و خلا مشهود تاریخی، مرا بر آن داشت که برای نخستین بار در یک فیلم مستند به بازخوانی دوباره بخشی پر فرازوفرود از تاریخ میهنم بپردازم؛ بازخوانی حضور زنان در جنبش مشروطیت ایران. چرا که باور دارم بازخوانی دوباره تاریخ، ما را به فهم آن نزدیک‌تر و به ترمیم و بازسازی حافظه جمعی‌مان کمک می‌کند. بازخوانی دوباره تاریخ ما را به درک واقعی‌تر و درست‌تری از تاریخ می‌رساند و به ما نشان می‌دهد که می‌شود و می‌توان تاریخ را جور دیگری نیز دید؛ نگاهی که تاریخِ فاتحان را جست‌وجو نکند، جوری که تاریخ مردمانِ بی‌تاریخ باشد و تاریخ زنان و مردان گمنام سرزمینم را روایت کند.»
همزمان با نمایش این مستند نمایشگاه منتخبی از عکس های مشروطه افتتاح خواهد شد.
گفتنی است علاقمندان می توانند برای حضور در این برنامه با شماره تماس ۳۳۵۰۵۰۰۴ تماس حاصل فرمایند.
خانه موزه شهید مدرس در میدان بهارستان، چهارراه سرچشمه، خیابان مصطفی خمینی، کوچه نصراللهی، کوچه جاویدی، بن بست مدرس، شماره ۵ واقع شده است.