جشن امضای مستند «عیار مشروطه» در تبریز برگزار می‌شود
کد مطلب : 13259

جشن امضای مستند «عیار مشروطه» در تبریز برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
عصر سه‌شنبه (30 مرداد 97) جشن امضای مستند تاریخی «عیار مشروطه» با حضور «محمودیارمحمدلو» کارگردان و شماری از محققان تاریخی حاضر در فیلم، در شهر تبریز برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، این برنامه که در محل باغ کتاب تبریز برگزار خواهد شد، با نمایش این فیلم مستند همراه بوده و در ادامه محمود یارمحمدلو به گفتگو با حضار می‌پردازد.
استاد رضا همراز، دکتر میراسدالله صالحی پناهی و آیدین سرداری‌نیا هم از دیگر سخنرانان این نشست هستند.
در پایان برنامه نیز جشن امضای مستند«عیار مشروطه» برای علاقمندان برگزار خواهد شد.
گفتنی است که در این برنامه، سامی سردار ملی، نتیجه پسری ستارخان، حضور خواهد داشت و به ذکر جزییاتی از زندگی ستارخان اشاره خواهد کرد. همچنین بهروز صمد مطلق فیلمبردار این مستند نیز در این جشن امضا حضور خواهد داشت.
این برنامه روز سه‌شنبه ۳۰ مردادماه ساعت ۱۷ درباغ کتاب تبریز واقع در خیابان امام، چهارراه آبرسان، جنب پاساژ ونک برگزار می‌شود.
مستند «عیار مشروطه» نگاهی دارد به برآمدن «ستار قرداغی» عیّاری که از خطۀ قره داغ آذربایجان برخاست. وی بخاطر شجاعتی که از خود نشان داد به نام «ستارخان» معروف شد و به گواه تاریخ، در تب و تاب دوران مشروطه خواهی به یکی از سرداران مهم جنبش مشروطیت بدل شد و در کنار دیگر افراد تاثیرگذار در پیشرفت جنبش مشروطه نقش به‌سزایی داشت.
این فیلم مستند در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.