سفر «عمر شامی» به سینماحقیقت با «آخرین نشانه»
کد مطلب : 12476

سفر «عمر شامی» به سینماحقیقت با «آخرین نشانه»

تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
«عمر شامی نصر» مستندساز جوان لبنانی برای نمایش فیلم مستندش «آخرین نشانه» در بخش مسابقه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، به تهران سفر خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «آخرین نشانه» تولید سال ۲۰۱۷ کشور لبنان است و «عمر شامی نصر» نویسندگی، فیلمبرداری، تدوین و کارگردانی این اثر مستند ۲۱ دقیقه‌ای را برعهده داشته است.
در خلاصه موضوع این فیلم آمده است: «دو روستایی مجرد در تلاش بریا غلبه بر تنهایی و یکنواختی زندگی خود هستند. رادیو و تلفن همه‌ی چیزهایی است که آنها را به زندگی وصل می‌کند...»
«آخرین نشانه» تاکنون برنده جایزه بهترین فیلم مستند باشگاه فیلم کوتاه جشنواره Focus شده و در جشنواره NDU (دانشگاه نتردام لبنان) نیز به نمایش درآمده است.
این فیلم در بخش مسابقه بین‌الملل مستندهای کوتاه جشنواره سینماحقیقت روی پرده خواهد رفت. «عمر شامی نصر» هم برای نمایش فیلمش در جشنواره سینماحقیقت، به تهران سفر خواهد کرد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.